İş Fikirleri - Dropshipping


Ürün al, sakla, teslim al, paketle, gönder. Online bir işletme işletirken, envanteri yönetmek büyük bir taahhüt olabilir.

Dropshipping, bir üçüncü taraf tedarikçinin sizin adınıza müşterilere envanter depoladığı ve gönderdiği bir yerine getirme modelidir. Sadece satış yapmanız ve siparişlerinizi tedarikçinize iletmeniz yeterlidir; Ürünleri kendiniz halletmenize gerek yok.

Yoga tutkunları için teçhizatlar veya köpek sahipleri için su kapları gibi belirli bir nişe odaklanan bir tema altında bir veya daha fazla tedarikçiden ürünleri kendi Online mağazanızda oluşturabilirsiniz. Bir müşteri sizden bir ürün satın aldığında, sipariş sizin adınıza yerine getiren tedarikçinize gönderilir. Ancak, kendi pazarlama ve müşteri hizmetlerinden hala siz sorumlusunuz.

Güvenebileceğiniz bir ilişki kurabildiğiniz sürece, birlikte çalışabileceğiniz hem yerel hem de denizaşırı tedarikçiler var; güvenilmez bir tedarikçi markanıza kötü bir şekilde yansıyacaktır.

Dropshipping, kendi orijinal ürünlerinize yatırım yapmadan önce ürün pazarına uygunluğu test etmek ve bir iş kurmak için düşük yatırım yöntemidir. Tedarikçinizin güvenilir olduğundan ve ürünlerin kalitesinin müşterilerinize satış için uygun olduğundan emin olmak için her zaman kendinize bir numune sipariş ettiğinizden emin olun.

Piernet Notu: Türkiye'de resmi olarak Dropshipping yapmak ve ödeme almak için bir firmaya sahip olmalısınız. Firma türleri konusunda bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında:

Braveen Kumar

Braveen Kumar, girişimcilerin kendi işlerini kurmalarına ve kendi işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için kaynaklar geliştirdiği Shopify'daki içerik ekibinin bir parçası.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın