Çevrimiçi Bitki Satışı


Ev bitkileri artık evlerin her odasına sızdı. Yeşilliğe olan bu ilgi pandemiden çok önce başladı, ancak pandemiyle beraber bu ilgi en azından ikiye katlandı. Pandemi kaynaklı hobilerden olan bitki yetiştirmek her şeye sahiptir: fiziksel sağlık yararları, zihinsel sağlık yararları ve girişim için çok düşük seviyede bir engel. Durgun hissettiren bir zamanda, gerçek çözüm büyümeyi beslemekti.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, "çevrimiçi bitki satın al" aramaları, Mart 2020'nin ortasında, tam da perakende işletmeler ve her yerdeki seralar COVID'in ilk dalgasına karşı kapılarını kapatırken arttı. Dışarıda harcanmaya fırsat bulunmayan paralar, evde neşe için kolektif ihtiyacımızla çarpıştı.

Yavaşlama belirtisi göstermeyen bir talebe cevap vermek için garajlardan ve bahçe kulübelerinden pek çok çevrimiçi bitki mağazası açıldı. Bitkilere olan ilginiz düşündüğünüzden daha değerli olabilir. İnternette bitki satmayı düşündüyseniz, şimdi tam zamanı.

Bunu yapmak için doğru alana ve koşullara sahipseniz, kendi bitkilerinizi yetiştirmeniz ve satışını yapmanız mümkündür. Küçükten başlıyorsanız, kendi arka bahçenizde bitki yetiştirebilir veya ufak bir sera oluşturabilirsiniz - ancak ölçeklendirmeyi planlıyorsanız alan sınırlamalarını göz önünde bulundurun. Kendi bitkilerinizi daha büyük ölçekte yetiştirmek, çok daha fazla alan ve özel bitki bilgisi gerektirecektir.

Birçok yerel sera, fidanlık ve bitki tedarikçisi toptan satış programı sunmaktadır. Ayrıntıları web sitelerinde arayın veya doğrudan sorun. Satın alma minimumları da dahil olmak üzere, kayıtlı bir satıcı olmak için genellikle birkaç gereksinim vardır.

Çevrimiçi satış için çoğu ürünü fiyatlandırmak adına standart fiyatlandırma modellerini takip edebilirsiniz. Tesisleriniz veya bitki aksesuarlarınız için perakende satış fiyatı bulmak için:

  • Ürün başına değişken maliyetlerinizi toplayın (satılan malların maliyeti, paketleme, nakliye vb.).
  • Bir kâr marjı ekleyin (tüm pazarı düşünün).
  • Sabit maliyetleri (kira gibi genel giderler) unutmayın.

Bitki satmak daha fazla uzmanlık bilgisi (bitki bakımı) gerektirse ve yer ve nakliye için özel ihtiyaçları olsa da 2021'de harika bir iş fikri. Pandemi boyunca bitkilere olan ilgi arttı ve bu ilgi azalma belirtisi göstermiyor.

Çoğu işletmenin kâr elde etmesinin biraz zaman aldığını ve genellikle envanter satın almak veya ücretli reklamlar yayınlamak için işletmeye geri yatırım yaptığını unutmayın. Başlangıçta beklentilerinizi yumuşatın ve mali durumunuzu yakından takip edin. Fiyatlandırma stratejinizi ayarlamanız veya harcamaları dizginlemeniz gerekebilir - bunların hepsi yeni bir iş büyütmenin bir parçasıdır.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın