E-Ticaret ve SEO


E-Ticaret, önceki yıllarda Amazon, eBay vb. dev şirketlerle sınırlıydı. Ancak değişen zamanla birlikte e-ticaret, küçük ve orta ölçekli işletmelere de uyum sağlıyor. 

Shopify gibi kullanıcı dostu platformlar ile işletme sahipleri, işletme görünürlüğünü ve dijital satışlarını artırmak için özelleştirilmiş web siteleri oluşturmayı çok kolay buluyor. 

Ancak birçok işletme sahibi SEO bilgisinden yoksundur ve bu da onları ağ trafiğini yönlendirmede ve e-ticaret sitelerinin satışlarını artırmada başarısız kılar. 

Cazip bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için binlerce dolar harcayabilirsiniz, ancak ya ziyaretçi çekmezse?

Veya ağ trafiği?

Basit; tıklamaları kaçırırsınız, yani satışları kaçırırsınız. Tıklama kazanmak için sitenizin ziyaretçileriniz arasında görünür olması gerekir ve onlara ulaşmanın en iyi yolu etkili bir e-ticaret SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) stratejisidir.

SEO, bol miktarda organik trafik çekmek için web sitenizin görünürlüğünü artıran ve bu da Google'da üst sıralarda yer almanıza yardımcı olan sürece verilen isimdir.  E-ticarette SEO, site sayfalarınızın ve ürünlerinizin Google arama sonuçlarında görünmesini sağlayan, böylece ağ trafiğini çeken ve arttıran bir dijital pazarlama sürecidir.

Özetle işletmeler, onları heyecanlandıran ve onlara varlığınızı hissettiren tüm stratejilerle hedef kitlelerini hedefler. Daha önce de belirtildiği gibi, SEO, web sitesini site görünürlüğü için optimize ettiğinden, yatırım getirinizi doğrudan etkiler.

Organik aramadan gelen trafik çok yüksek olduğundan, e-ticarette dünyayı SEO yönetir. SEO'nun belirsizlikleri başlangıçta göz korkutucu olabilir, ancak istenen sonuçları tutarlılık ve uygun strateji ve planlama ile elde edeceksiniz.

404 yönlendirmeleri, kullanıcı deneyimini etkilediği ve dönüşüm oranlarını etkilediği için SEO için hiç de iyi değildir. SEO'nuzu daha da olumsuz etkileyebilir. Ağ trafiğinizi kurtarmak için bu gibi hataları düzeltin.

Doğrudan sonuçlara (dönüşümleri artırma) dalmadan önce, e-ticaret sahipleri, onları ürünlerinin müşterisine dönüştürmek için insanları sitelerine çekmeye odaklanmalıdır.  Google tarafından SEO'da yüksek sıralama, rekabetçi ve yoğun bir caddede fiziksel bir mağazaya sahip olmakla eşdeğerdir. Doğru zamanda, doğru fiyatla, doğru yerdeyseniz mutlaka başarılı olursunuz. SEO, e-ticaret siteniz için hedeflenen ağ trafiğini ücretsiz olarak kazanma yönte

Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın