Shopify Amazon Entegrasyonu


Amazon dünyanın en büyük pazaryeridir. Yakın zamanda Amazon Türkiye’nin de açılması ile bu pazaryeri ülkemizde bulunan satıcılar için çok daha önemli hale gelmiştir. Amazon tüm dünyada yapmış olduğu yatırım ile aynı zamanda en güvenilir pazaryeri olarak da ön plana çıkmaktadır. Dolaysıyla burada satış yapan markalar Amazon’un bu güvenilirliğinden de faydalanabilmektedir.

Shopify platformu üzerinden açtığınız bir e-ticaret siteniz bulunuyorsa, Shopify platformunda bulunan Amazon entegrasyon uygulaması ile siz de Amazon’da mağazanızın satış yamasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Amazon’a toplu ürün yüklenmesi, ürünlerin güncelleme işlemi ve sipariş takibi de oldukça kolay.

Amazon entegrasyon işlemi yapmadan önce mutlaka Amazon’da satıcı olmalısınız. Amazon size satıcı olarak onay verdiyse entegrasyon işlemini başlatabilirsiniz. Amazon’da ürünlerinizi satmaya başladığınızda satışlarınızın arttığını hemen göreceksiniz. Ayrıca Amazon üzerinizden alacağınız siparişler diğer tüm siparişleriniz ile sipariş ekranınıza düşeceğinden yönetim de oldukça kolay olacaktır.

Amazon Dünyanın En Büyüğü

Yapılan tüm anketler Amazon’un dünyanın en güvenilir pazaryeri olduğunu göstermektedir. Ayrıca satış hacmi ve müşteri trafiği açısından da lider olan bu pazaryerinde var olmak tüm markalar için oldukça önemlidir. Üstelik Amazon artık ülkemizde de faaliyet gösterdiği için tüm e-ticaret siteleri bu pazaryerinde bulunma şansına sahip olabilecek.

Shopify platformu üzerinden kurduğunuz e-ticaret sitenizi Amazon ile entegre etmek için bu konu üzerinde yazılış bir uygulama edinmeniz gerekmektedir. Bu uygulama aracılığı ile Amazon’da mağazanızı açabilir ürünlerinizi de bu uygulama vasıtası ile satışa çıkarabilirsiniz. Amazon entegrasyonunu sağlayan pek çok uygulama arasından kendiniz için en doğru olanını seçerken ciddi bir araştırma yapmanızı öneririz.

Amazon entegrasyonunu sağlayan bu uygulamalardan bazıları sizin için pek çok eğitim avantajı da sunmaktadır. Bu uygulamalar ayrıca sizi günün her saati ulaşabileceğiniz numaralardan da desteklemektedirler. Hatta bazı uygulamaların kargolama sürecini de yönettiği ve bu noktada indirim de sağladığı bilinmektedir.

Siz de dünyanın en büyük satış platformu olan Amazon’da yerinizi almak için hemen Shopify platformu üzerinden edinebileceğiniz uygulamalara bir göz atabilir, sizin için en uygun olanı seçtikten sonra Amazon entegrasyonu sağlayarak satışlarınızı arttırmaya başlayabilirsiniz.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın