Shopify Banka Sanal POS Entegrasyonu


Shopify bir e-ticaret platformu olarak kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmetler ile oldukça öne çıkmaktadır. Hiçbir yazılım ya da programlama bilgisine ihtiyaç duymadan hemen herkesin kullanabileceği bu platform dünyada pek çok firma tarafından da tercih edilmektedir. Shopify’ın kullanıcılarına sunduğu en önemli özelliklerden biri de sanal POS entegrasyonudur.

Shopify’ın anlaşmalı olduğu ödeme sağlayıcıları ülkeden ülkeye oldukça farklılık göstermektedir. Bu anlaşmaların her biri her ülke için ayrı ayrı yapıldığından tüm şartlar da birbirinden oldukça farklı olabilmektedir.

Türkiye’de de Türkçe olarak kullanılmaya başlayan Shopify, ülkemizde Garanti Sanal POS ve İyzico  ile anlaşmalaıdır. Kurulumu oldukça kolay olan bu ödeme sağlayıcılarının işlem ücretleri, kullanıcılara sağladıkları hizmetler ve komisyon oranları birbirinden oldukça farklıdır. Bu noktada zaman zaman değişiklik gösterebilen bu ücretlerin en güncel haline ilgili ödeme sağlayıcıların web sitelerinden öğrenebilir ve Shopify’da kullanacağınız ödeme sağlayıcılarına başvuruyu yine web siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Shopify Banka Sanal POS Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Hangi ödeme aracını tercih edecek olursanız olun, sanal POS entegrasyonunu Shopify yönetici ara yüzü üzerinden yapmak oldukça kolaydır. Bunu gerçekleştirmek için öncelikle ayarlar kısmından ödeme sağlayıcılarına girmeniz gerekir. Ödeme sağlayıcılarından “Üçüncü Taraf Sağlayıcı Seç” seçeneğine tıklayarak tercih edeceğiniz ödeme sağlayıcısını seçebilirsiniz. Bu ekranda aynı zamanda hangi ödeme sağlayıcısının ödemeyi hangi şekilde yapabileceğini de bulacaksınız.

Seçmiş olduğunuz ödeme sağlayıcısına tıkladıktan sonra karşınıza hesap bilgileri gelecektir. Burada sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanızın ardından “Etkinleştir” tuşuna bastığınız zaman sanal POS entegrasyonunu tamamlamış olacaksınız.

Shopify POS hem Android hem de iOS işlemcilerle bütünleşmiş bir şekilde çalışacaktır. Ancak Android’in ve iOS'un hangi sürümleri ile uyumlu çalışacağını kontrol etmeniz gerekmektedir. Sanal POS çözümleri için bizimle iletişime gelir ve sektörünüze uygun teklifi alabilirsiniz.

Shopify ve Türk Bankaları

Tüm dünyada kullanılan Kanada menşeili Shopfy platformu kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. E-ticaret sitelerinin en kritik konularından biri olan ödeme ile ilgili olarak da oldukça pratik çözümler sunan Shopify’da ödeme sağlayıcısı olarak Garanti Sanal POS ve İyzico'yu kullanabilirsiniz. Her birinin birbirinden farklı özellikleri olduğu için nihai kararınızı vermeden önce her bir ödeme sağlayıcısının web sitesinden en güncel bilgileri almanızı öneririz.

Türkiye için sunulan çözümler genelde aracı kurumlar üzerinden yürütülmektedir. Firmamızın, iyzico'nun sitelerinde de yer alan lisanslı partnerlerinden olduğunu belirtmek isteriz. Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Halkbank, Şekerbank, Finansbank, Enpara, Yapıkredi, Denizbank gibi önde gelen bankaların tümüne sanal pos entegrasyonu maalesef ki şuanda Shopify'da yapılamamaktadır.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın