Shopify Dropshipping Nasıl Yapılır?


Dropshipping stoksuz satış olarak da tabir edilen önemli bir satış yöntemidir. Bu satış yöntemi ile stok maliyetlerinden kurtulmak mümkün olduğu için de sıklıkla tercih edilen bir satış yöntemidir. Dropshipping ile satıcı stok maliyetinden tamamen kurtulmaktadır.

Stoksuz satışta ya da dropshippingde satış yapan firma stok tutmamaktadır. Firma bu satış yönteminde tamamen aracı konumundadır. Böylece müşteriler satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde bunu bir e-ticaret sitesi üzerinden gerçekleştirirler. Bu sipariş tedarikçiye doğrudan iletilir ve tüm kargo işlemi tedarikçi tarafından gerçekleştirilir.

Shopify platformu dropshippingi oldukça kolay ve avantajlı bir hale getirmiştir. Shopify aracılığı ile hem hiçbir özel programlama ve yazılım bilgisine gerek olmadan, hosting ya da sunucu ile uğraşmaya gerek kalmadan dropshipping ile satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Yeni bir iş girişiminde bulunan herkes bu işe büyük yatırımlarla başlayamıyor. Aslında pek çok insan çok düşük bir bütçe ile e-ticaret hayatına girmeye çalışıyor. Bu sebeple dropshipping yöntemi ile oldukça düşük bir bütçe ile e-ticaret hayatına başlamak mümkün hale gelmiştir.

Shopify Stoksuz Satışı Kolay Hale Getirdi

Stoksuz satış yapma işine girerken pek çok kişinin tedirginlik duyması gayet normal. Bu iş modeli çok yaygın kullanılan bir yöntem değil. Ancak her geçen gün daha fazla insan stoksuz satışın avantajları ile tanışarak bu işe girmeye başlıyor. Bu yöntem ile envanter tutmanıza gerek kalmadan satış yapabilirsiniz. Böylece çok düşük bir bütçe ile büyük bir etki yaratabilirsiniz.

Stoksuz satış yapmak ile ilgili detaylı bilgiler için Shopify platformunda bulunan bilgilendirmelerden faydalanabilirsiniz. Unutmayın ki bu yöntem ile hem zaman kazanacak hem de stok tutmak zorunda kalmadan satış yapmaya başlayabileceksiniz.

Stoksuz satış yapmaya başlamak için yapmanız gereken bir tedarikçiden hesap açmaktır. Bu tedarikçiden bir müşteri satın alma işlemi yaptığı zaman bu sipariş doğrudan tedarikçiye aktarılacak ve tedarikçi ürünü müşteriye doğrudan kargolayacaktır.

Siz de Shopify’In sunmuş olduğu bu avantajlardan hemen faydalanmaya başlamak için bir Shopify hesabı açın ve e-ticaretin dünyası ile keyifli ve karlı bir tanışma gerçekleştirin.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın