Shopify için Amerika’da Şirket Kurmak


Shopify kullanıcılarına sunmuş olduğu pek çok avantajın yanı sıra uzun süre yaşanan ödeme problemleri ile de gündeme gelmişti. Her ne kadar şu anda Shopify Garanti Sanal POS, iyzico ve PayU gibi ödeme aracıları ile entegrasyon sürecini tamamlasa da bu zamana kadar geçen sürede ödeme işlemi oldukça sıkıntılıydı.

Dünyada en çok kullanılan ödeme sistemleri ülkemizde hizmet vermemektedir. Bu sebeple e-ticaret işine girmek isteyenlerin cesaretleri ve hevesleri kırılmaktadır. Bu sebeple Shopify ile e-ticaret sitesi açmak isteyenler ödeme problemin ortadan kaldırmak içi Amerika’da şirket kurmayı tercih ediyorlar. Ayrıca satışlarını sadece Türkiye ile sınırlı bırakmayıp Amerika’da da satış yapmak isterseniz global ödeme araçlarından birini kullanabilmek için de Amerika’da şirket kurmalısınız.

Shopify ile ilgili ödeme konusunda kendinizi güvence atına almak için Amerika’da şirket kurmak bir çözümdür. Amerika’da şirket kurduğunuz zaman Stripe ödeme aracını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ödeme aracı Amerika’da en çok tercih edilen ödeme araçlarından biridir ve Shopify ile oldukça uyumlu ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu ödeme aracı ödeme ile ilgili tüm sorunlara çözüm olacaktır.

PayPal yine dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılan en önemli ödeme araçlarından biridir. Ülkemizde PayPal kullanımına izin verilmediği için yine Amerika’da kuracağınız şirket aracılığı ile PayPal ile ödeme alabilirsiniz.

Amerika’da Şirket Kurarak Ödemelerinizi Güvence Altına Alın

Shopify’ın müşterilerine sunduğu Shopify Payments her zaman bir ödeme seçeneği olarak durmaktadır. Shopify bu hizzmeti Stripe altyapısı ile vermektedir. Shopify Paymets’ı her zaman kullanabileceğiniz gibi Amerika’da kuracağınız şirket üzerinden de kullanabilirsiniz.

Amerika’da şirket kurmak kulağa oldukça büyük bir işlem gibi gelse de aslında bu işlemin maliyeti oldukça makul. Genel olarak 200-300 USD kadar bir para ile şirketinizi kolayca kurabilirsiniz. Amerika’da satış yapma şansı verecek olan bu şirketin size getireceğini düşündüğünüz zaman bu maliyetler oldukça önemsiz olacaktır.

Siz de özellikle Amerika’ya satış yapmayı planlıyorsanız Amerika’da bir şirket kurarak ödemeleriniz ile ilgili yaşanabilecek aksiliklerin önüne hızlıca geçebilirsiniz.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın