Shopify ile Satışları Arttırmak


Shopify bir e-ticaret platformu olarak markanızın satışlarını yapabilmeniz için bir web sitesi kurmanızı sağlayacak bir platform sunmaktadır. Asıl amaç elbette satış yapmak ve para kazanmaktır. Her işletme satışlarının gittikçe artmasını ister. Shopify platformu kullanan satıcılar da bu durumdan muaf değil. Dolayısıyla satış arttırmanızı sağlayacak bazı uygulamaları bilmeniz Shopify kullanıcısı olarak sizin için oldukça önemli.

Oberlo

Oberlo ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir Shopify satış arttırma uygulamasıdır. Özellikle dropshipping yapanların tercih ettiği bu uygulama ile tedarik ve teslimat süreçlerini oldukça kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Yopto

Yopto uygulaması sizden daha önce alışveriş yapmış olan kişilerin fikirlerini almanızı ve bunları web sitenizde yayınlamanızı sağlıyor. Müşteri yorumları da satışı arttıran bir etmen olduğu için bu uygulama satış arttırma konusunda oldukça etkili. Bu uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu da belirtelim.

Plug In SEO

Arama motoru optimizasyonu ya da kısaca SEO oldukça önemli bir işlem. Shopify kullanıcıları bu uygulama ile e-ticaret sitenizin SEO analizini kolaylıkla yapabilir, web sitenizin optimizasyon noktasında ne durumda olduğunu tespit ederek bu analize göre konum alabilirsiniz. Günümüzün en önemli pazarlama verilerinden birine ulaşmanız artık oldukça kolay.

Zendesk

Bu uygulama markanız ile web sitenizi ziyaret edenler arasındaki ilişkiyi yürütmenize yardımcı olacak bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. Bu uygulamayı kullanarak mağazanızı ziyaret edenlerin canlı destek almasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında bir de müşterilerinizin doğru bir şekilde mağazanız içinde yönlendirilmesini sağlamak isterseniz de Zendesk uygulaması sizin için uygun olacaktır. Bu uygulama ücretli olmasına rağmen Shopify kullanıcıları arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Tüm bu uygulamalar Shopify kullanıcılarının satışlarını arttırabilmeleri için hazırlanmış özel uygulamalardır. Yıllardır Shopify kullanıcıları bu uygulamalar aracılığı ile satışlarını ciddi miktarda arttırdıkları için bu ve benzeri uygulamalar oldukça popüler hale gelmişlerdir. Üstelik tüm bu uygulamaların etkili ve verimli bir şekilde kullanılabilmeleri için Shopify Partner’lerinden de destek alabilirsiniz. Dünyanın en yaygın e-ticaret platformlarından biri olan Shopify mağazanızın satışlarını arttırmanız için de sizin her zaman yanınızdadır.

 


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın