Shopify Kargo Entegrasyonu


Shopify platformunu kullanarak kurmuş olduğunuz e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmaya başladığınızda kargo ile ilgili çeşitli sorular aklınıza gelebilir. Bu noktada Shopify’ın kargolama ile ilgili sunmuş olduğu entegrasyonlu ve entegrasyonsuz uygulamaların incelenmesi gerekmektedir.

Entegrasyonlu uygulamalarda platform üzerinden kargo şirketleri ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Böylece satışını yaptığınız ürünün kargo bedelini öğrenip tercih ederseniz bu bedeli doğrudan müşterinize yansıtabilirsiniz. Ancak özellikle ülkemizde pek çok uygulamanın kargo entegrasyonu bulunmamaktadır. Bu durumda kargo ücreti için ortalama bir fiyat belirleyerek bunu müşterinize sabit kargo ücreti olarak yansıtabilirsiniz.

Bunun dışında bazı teknoloji ajansları tarafında yazılımı yapılmış ve ülkemizde en çok kullanılan kargo şirketleri ile bütünleşmiş bir şekilde çalışmanızı sağlayacak uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalar Shopify ile bütünleşmiş bir şekilde çalışacak ve işletim sisteminizin uygulama indirme merkezinden indirilerek hemen kullanıma başlanabilecektir. Bu uygulamalar içi de yazılımın sahibi olan ajansların iyi bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir.

Piernet shopify e-ticaret kargo entegrasyonu çözümleri ile birlikte, depo personelinizden satış sorumlularınıza kadar uyum içinde çalışabilen bir network'e sahip olabilirsiniz.

Türk Kargo Firmaları Entegrasyonu

Shopify Türkiye platformu üzerinde kargo entegrasyonu seçeneği bulunsa da hangi kargo uygulamalarının Shopify platformuna entegrasyonunun olup olmadığı ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Ülkemizde en çok kullanılan kargo şirketleri olan UPS, Aras, MNG, Sürat, PTT, ve Yurtiçi Kargo gibi kargo firmalarının Shopify entegrasyonunu sağlayan uygulamalar bulunmaktadır. Ancak bu uygulamalar Shopify marketinde değil, Piernet gibi kaliteli ve lisanslı Shopify Expertleri ile çalışmalarınız sonucu edinilebilir. Çünkü çalışmaları ve kullanılmaları için bazı özel teknik ve izinler gereklidir.

Shopify Kargo Entegrasyonu ve Dropshipping

Shopify’ın müşterilerine sağladığı en önemli özelliklerden biri dropshipping ya da stoksuz satış yapma imkândır. Bu özellik sayesinde müşterilerinizin satın almış oldukları ürün doğrudan tedarikçi tarafından hazırlanıp gönderilir. Böylece aracı platform olarak sizin herhangi bir ürünün kargosu ile uğraşmanız gerekmez. Böyle durumda her ne kadar kargo şirketleri ile çalışmasanız da müşterileriniz ve tedarikçileriniz için kargo ücretinin belirlenmesi noktasında devreye girebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bir depo ya da stok yeri kiralayarak ürünlerin buradan kargolanmasını da sağlayabilirsiniz.

Dünyanın en yaygın e-ticaret platformlarından biri olan Shopify kullanıcılarına sunmuş olduğu seçenekler ile ön plana çıkmaktadır. Açık uçlu kodlaması sayesinde bu platforma pek çok uygulama yazılabilmektedir. Bunlardan biri de kargo entegrasyon uygulamalarıdır. Bu uygulamaların yakından takip edilmesi ve kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını karşılayacak uygulamayı seçmeleri önemlidir.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın