Shopify Mağaza Satmak


Shopify dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan ve hiçbir özel yazılım ya da programlama bilgisine ihtiyaç olmadan hemen herkesin bir e-ticaret sitesi açmasına olanak veren bir platformdur. Bu platform ile her geçen gün daha fazla kişi hayalini gerçekleştirerek online mağaza sahibi olmaktadır.

Ancak Shopify platformunda yapabileceklerinizin sınırı yok demek çok yanlış olmayacaktır. Shopify’da pek çok kişi artık mağaza satmaya da başladı. Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilen bu yöntem son zamanlarda iyice popüler oldu. Bu sebeple rekabet arttı ve mağaza satmak daha zor bir hale geldi. 

Shopify’da mağaza satmak için iki farklı yöntemden bahsetmek mümkündür. Birinci yöntemde hali hazırda satışı devam eden bir mağazayı satmayı deneyebilirsiniz. İkinci yöntemde ise satışa hiç başlamamış olan ve sizin hazırladığınız bir mağazayı satmak söz konusu olabilir.

Daha önce satış yapmaya başlamamış olan mağazalar 50 USD ile 150 USD arasında bir fiyata satılmaktadır. Satış yapan mağaza ise hem gelirine hem de iş koluna göre değerlenmektedir. Bu satış işleminin en güzel tarafı ise herhangi bir yatırım maliyetinin olmaması olarak ön plana çıkmaktadır.

Mağazaları Shopify İş Ortağı iseniz Satabilirsiniz

Shopify’ın sunmuş olduğu bir diğer önemli hizmet de Shopify Partner Akademidir. Siz de geliştirici ya da yazılımcı iseniz Shopify’ın iş ortaklarından biri haline gelebilir ve Shopify’In sunmuş olduğu pek çok ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilirsiniz.

Shopify’da mağaza satabilmek için de mutlaka ama mutlaka Shopify iş ortağı olmaktır. Bunun için de Shopify partners sayfasında üyelik oluşturmalısınız. Bu üyelik ile beraber pek çok eğitim alma imkânınız olacak ve mağaza oluşturmaya başlayabileceksiniz. Daha sonrasında da oluşturduğunuz mağazaları satabilirsiniz.

Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra kendiniz için oluşturur gibi bir mağaza oluşturabilirsiniz. Daha sonra #exchangemarketplace eklentisini mağazanıza ekleyerek bu mağazayı satışa çıkarmış olursunuz. Mağazanızın fiyatını belirleme noktasında daha önceki satışları referans alabilir ya da elbette kendiniz de mağazanıza bir değer biçebilirsiniz. Genel olarak konuşmak gerekirse daha önce satış yapmamış bir mağazanın ortalama 90 USD’den alıcı bulduğu söylenebilir.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın