Shopify Mağazaları


Shopify kullanıcılarına online mağaza kurma imkânı veren bir e-ticaret platformudur. Kullanımı oldukça kolay olan bu platformu kullanmak için özel hiçbir yazılım ya da programlama bilgisine ihtiyaç duymadan e-ticaret sitenizi açabilirsiniz. Ayrıca online mağazanız ile ürünlerinizi tüm dünyada satabilirsiniz.

Shopify platformu üzerinden online mağaza açmanın oldukça kolay bir prosedürü vardır. Shopify platformu üzerinden online mağazanızı açmanız için Shopify planlarından en azından Shopify Basic’e sahip olmanız gerekmektedir.

Shopify platformu üzerinden kurduğunuz online mağazanızı markanızın ihtiyaçları ve kendi tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Bu özelleştirme sayesinde müşterileriniz için özel menler oluşturabilir, özel bir alan adına sahip olabilir ve online mağazanızı arzu ettiğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Mağaznızı özelleştirmenin pek çok yolu bulunmaktadır. Shopify’da bulunan online mağazanız ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa ya da yeni ihtiyaçlar ortaya çıktıysa müşterileriniz için özel bir vitrin oluşturmak için çeşitli geliştiricilerden faydalanabilirsiniz.

Shopify üyeliğinizi tamamladıktan ve ayarlarınızı yaptıktan sonra online mağazanız neredeyse hazır olmuştur diyebiliriz. Bu ayarlama işlemlerinden sonra ödeme ve sipariş gönderimlerinizi Shopify üzerinden başlatabilirsiniz. Ayrıca eklediğiniz ürünleriniz de mağazanızda otomatik olarak görülecektir.

Online Mağazanızı Özelleştirme

Online mağazanızı aktif hale getirdikten sonra yapabileceğiniz pek çok şey bulunmaktadır. Ürünlerinizi tanıtmak, reklam kampanyası yapmak ve dolayısıyla da web sitenize olan trafiği arttırmak için kullanabileceğiniz pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar arasında ihtiyacınıza uygun olanı seçerek satışlarınızı arttırmaya başlayabilirsiniz.

Shopify kullanıcıları e-ticaret sitelerini kurarak online mağazalar üzerinden satış yaparlar. Bu noktada Shopify kullanıcılarına oldukça özel bir deneyim sunmaktadır. Shopify ile mağazanızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir ve müşterilerinizin özel bir deneyim yaşamasınız sağlayabilirsiniz. Shopify uygulamalarını kullanarak online mağazanıza sohbet özelliği bile ekleyebilirsiniz.

Shopify’ın sunmuş olduğu hizmetler ile e-ticaret sitesi kurmak ve bu şekilde para kazanmak hemen hemen herkes için oldukça kolay bir hale geldi. Siz de hemen Shopify’a üye olabilir, online mağazanızı kurabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Shopify ile dünyanın pek çok ülkesine o ülkenin dili ve para birimi ile de satış yapabileceğinizi sizlere hatırlatmak isteriz. Bu şekilde dünya markası haline bile gelebileceğinizi unutmayın.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın