Shopify Ödeme Yöntemleri


Shopify kolay kurulumu ve oldukça uygun ilk yatırım maliyetleri ile oldukça öne çıkan bir e-ticaret platformudur. Eğer siz de bu platformdan faydalanarak kendi e-ticaret sitenizi açmak isterseniz hemen bir hesap açabilir ve mağazanızı kurabilirsiniz.

Sanal mağazanızda yapmış olduğunuz her bir satışın size ulaşabilmesi için bir ödeme aracına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu sebeple Shopify’I kullanmaya başlamadan önce bu platformun hangi ödeme araçlarını desteklediğini öğrenmeniz faydalı olacaktır. Bu noktada Shopify kullanıcıları oldukça şanslı. Çeşitli aracılarla kredi kartı ile ödeme, havale ya da kapıda ödeme gibi seçeneklerini müşterilerinize sunabilirsiniz. Üstelik tüm bu seçenekleri yönetici paneli üzerinden kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Shopify standart olarak Garanti Sanal Pos, iyzico ve PayU ödeme araçlarının entegrasyonu ile hizmet vermektedir. Garanti Bankası Türkiye’de en çk kullanılan bankalardan biridir. Online hizmetler konusunda da oldukça başarılı olan Garanti Bankası sanal pos uygulaması ile Shopify entegrasyonunu tamamlamıştır. Garanti Sanal Pos’a başvurmak içn Garanti Bankasının web sitesini ziyaret edebilir ya da size en yakın şubeye gidebilirsiniz.

iyzico ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan ödeme sistemlerinden biridir. Benzer şekilde PayU da sıklıkla kullanılmaktadır. Her iki ödeme sistemi de Shopify ile bütünleşmiş bir şekilde çalışmaktadır.

Komisyon Oranlarını Göz Ardı Etmeyin

Her biri birbirinden güvenilir olan bu sistemlerin Shopify ile bütünleşmiş bir şekilde kullanılması oldukça avantajlı. Ancak bu aracıların alacağı komisyon oranlarının göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Bu oranlar zaman zaman değişebildikleri için ödeme sitemine karar vermeden önce bu komisyon oranlarını işe başlamadan önce kontrol etmenizi öneririz. Bunun için ilgili sistemin web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Shopify’ın desteklemiş olduğu tüm ödeme sistemleri üçüncü bir sağlayıcıdır. Maalesef bu konuda başka bir alternatif bulunmamaktadır. Aslında ödeme sistemi konusunda uzman olan bir aracı firma kullanmak güvenilirlik açısından oldukça avantajlıdır. Ancak bu üçüncü sağlayıcılara ödenmesi gereken ek ücretler, kullanıcıların canını sıkabilmektedir. Bu noktada güvenirliliği ön planda tutarak müşterileriniz için en uygun çözümüne olacağını düşünmenizi öneririz. Herhangi bir karar vermeden önce bu sağlayıcılar hakkında detaylı bilgi edinmeniz oldukça faydalı olacaktır.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın