Shopify PayPal Entegrasyonu


PayPal dünyada yaygın olarak kullanılan ödeme araçlarından biridir. Türkiye’de kullanımı yasaklanmış olsa da hala dünyada oldukça büyük bir kesim tarafından kullanılmaya devam edilmektedir. Shopify platformu ile e-ticaret sitenizi kurduğunuz zaman sadece Türkiye’de değil tüm dünyada satış yapabileceğiniz için Türkiye dışından ödeme alırken PayPal ödeme aracı önemli bir seçenek olarak durmaktadır.

PayPal’ı Shopify mağazanıza entegre ettiğinizde pek çok konu ile ilgili ödemeleri PayPal aracılığı ile gerçekleştirme imkânınız olacaktır. Bunun için PayPal entegrasyonu sağlayan uygulamalardan birini Shopify yöneticisi üzerindne seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Shopify faturalarınızı da PayPal aracılığı ile ödeyebilirsiniz.

Shopify’da mağaza açtığınızda aynı anda PayPal Express Checkout hesabının da sahibi olacaksınız. Kayıt esnasında kullandığınız e-posta adresinize tanımlı olan bu hesabı ödeme almak için kullanabilmeniz için PayPal hesabınız ile ilgili gerekli ayarlamaları yapmanız gerekmektedir.

Bu noktada kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Shopify Payments’ı etkinleştirmediyseniz PayPal aracılığı ile yapılan ödemelerde sizden işlem ücreti alınacaktır. Bu sebeple Shopify aracılığı ile e-ticaret sitenizi kurduğunuz anda Shopify’ın size sağlamış olduğu Shopify Payments’ı aktifleştirmelisiniz.

PayPal’ı Mağazanız için Ayarlayın

Shopify mağazanızı açtığınızda, vermiş olduğunuz e-postanıza otomatik olarak PayPal Express Checkout hesabı tanımlanacaktır. Ancak hali hazırda kullandığınız bir PayPal hesabınız bulunuyorsa ve bu hesapta tanımlı e-posta adresiniz Shopify hesabınızdaki e-posta adresiniz ile aynıysa ödemelerinizi almaya hemen başlayabilirsiniz.

Eğer daha önce oluşturduğunuz bir PayPal hesabınız yoksa Shopify’a kaydolmak ve mağaza açmak için kullandığınız e-posta adresiniz ile bir PayPal hesabı açarak bu hesabınızı Shopify ile entegre edebilirsiniz. Bu amaçla kullanabileceğiniz uygulamalara Shopify platformundan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Shopify’In e-ticaret açısından sunmuş olduğu en önemli özellik dünyanın hemen her yerinde satış yapabilmenizi sağlamasıdır. Bu noktada herkesin kafasını kurcalayan konulardan biri ödeme alma konusu olduğu için Shopify’ın dünyanın en büyük ödeme araçlarından biri olan PayPal ile entegrasyonu oldukça önemli bir konudur.

Siz de online mağazanızı global platformlara taşırken ödeme ile ilgili herhangi bir endişe duymamak için hemen Shopify hesabınızı PayPal entegrasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın