Shopify Pazaryeri Entegrasyonu


E-ticaret hacmi her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple alıcıların ve satıcıların internet ortamında bir araya geldikleri ortam olan pazaryerinin önemi de artmaktadır. Pazaryerinde satıcı ve alıcılar bir araya gelerek hizmet, mal ve para alışverişi yaparlar. Dijital ortam ürün ve hizmet çeşitliliğini bir hayli arttırmış ve bu sebeple çevrim içi alışveriş hemen herkes için çok daha cazip bir hale gelmeye başlamıştır.

Pazaryeri entegrasyonu farklı pazaryerleri arasındaki iletişimi sağlamaktadır. İnternet ortamında her firmanın farklı hizmetleri ve ürünleri bulunduğundan bu entegrasyon oldukça önemlidir. Bu entegrasyon sayesinde iletişim yazılımlar aracılığı ile kolaylıkla ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Ülkemizde sıklıkla kullanılan pazaryerlerinden olan Gittigidiyor, Hepsiburada ve n11 gibi platformlarda satış yapan firmalar birbirleri arasında kolaylıkla bilgi alışverişi yapabilmektedir. Bu bilgi alışverişi de pazaryerleri arasındaki bağın kuvvetlenmesine olanak sağlar.

Shopify kullanıcıları pazaryeri entegrasyon uygulamaları ile birden fazla pazaryerinde satış yapabilme imkanına kavuşmaktadırlar. Bu durum da satışların artmasına olanak sağlamaktadır.

Pazaryeri Entegrasyonu Avantajları

Pazaryerleri büyük kitlelerce yakından takip edilmektedir. Bu sebeple, buralarda bulunan markalar çok daha fazla satış yapabilme potansiyeline sahip olurlar. Bir alıcı bir pazaryerini ziyaret ederek birbirinden farklı markalara ait ürünlere kolaylıkla erişebilir.

Sadece kendi web siteleri üzerinden satış yapan satıcıların ulaşabildikleri kitle çok daha sınırlıdır. Ayrıca web sitesini öne çıkarmak ve siteye trafik çekmek bir hayli yatırım gerektirmektedir. Oysa pazaryerlerinde çok küçük komisyonlar karşılığı oldukça büyük bir kitleye hitap edilmektedir. Bu pazaryerleri kendi markalarına da yatırım yaptıkları için alıcı da bir güven duygusu da oluşturur.

Pazaryerlerinin sunduğu tüm bu avantajlardan faydalanmak için Shopify kullanıcıları hemen pazaryeri entegrasyonu uygulamaları ile kendi mağazalarını bu pazaryerlerine entegre edebilirler. Böylece fatura kesme, kargolama, stok takibi ve sipariş ve ödeme işlemleri de kolaylıkla gerçekleşebilecektir. Ayrıca farklı pazaryerleri arasındaki iletişimden de faydalanarak pek çok bilgi elde edebilirler.

Shopify ile satış yapmanın ve satışı arttırmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Pazaryeri entegrasyonu uygulaması da bu açıdan oldukça önemlidir. Siz de hemen pazaryeri entegrasyonu uygulaması ile mağazanızın farklı pazaryerlerinde yer almasını sağlayabilirsiniz.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın