Shopify Tema Entegrasyonu


Shopify platformu üzerinden açtığınız mağazanızda kullanacağınız temalar mağazanızın müşterilere dönük yüzü olacakları için oldukça önemlidir. Shopify platformunda ücretli ve ücretsiz pek çok temaya erişebileceğiniz gibi kullanmayı arzu ettiğiniz temayı Shopify mağazanıza entegre de edebilirsiniz.

Online olarak aktive ettiğiniz mağazanızda kullanmak istediğiniz tema ya da temaları alıp olduğu gibi uygulayabilir veya ihtiyacınıza göre özelleştirebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız temadan sıkıldığımızda ya da yeni bir ihtiyaç ortaya çıktığında da temanızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Online mağazanızda sadece 20 adet tema tutabilirsiniz ancak sadece tek bir temayı yayınlayabilirsiniz. Yeni tema ekleme isterseniz mutlaka eski temalarınızdan birini silmeniz gerekecektir. Tüm bu işlemleri Shopify yöneticiniz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Shopify yöneticiniz ile bir temayı yayınlamak için temalar bölümüne girdikten sonra yayınlamak istediğiniz temayı seçmelisiniz. Daha sonra işlemler kısmından “yayınla” tuşuna basarak seçtiğiniz temanın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca temayı yayınlamadan önce yine aynı kısımdan ön izleme gerçekleştirebilir, bu ön izlemenin bağlantısınız fikrine güvendiğiniz kirşlerle paylaşabilirsiniz.

Tema Düzenleyicinizi Kullanın

Online mağazanızın temasını tema düzenleyicinizden yayınlayabilirsiniz. Bunun için Shopify yöneticiniz üzerinden temalara girdikten sonra tema kitaplığından özelleştir seçeneğini tıklayıp yayınlama seçeneğinden de temanızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Yayında olan temayı artık kullanmak istemiyorsanız bu temayı kaldırmak da oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Temayı kaldırmak demek tema kitaplığından bu temayı kalıcı olarak silmek anlamına gelmektedir. Dolayısıyla kaldırma işlemi yerine temayı indirmeyi tercih etmek de bir seçenektir.

Yayınlamış olduğunuz bir temayı kaldırmak için Shopify yöneticinizden temalar kısmına gidip tema kitaplığınızdan “kaldır” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Yayınlanmamış bir temayı kaldırma isterseniz ise yine tema kitaplığından temaya erişerek bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Shopify web sitemizde kullandığımız temalar markamızın yüzü oldukları için oldukça önemlidir. Shopify pek çok tema seçeneği sunmaktadır. Siz de bu temalar arasından mağazanız için en uygun olanı seçerek hemen kullanmaya başlayabilir ya da arzu ettiğiniz bir temayı Shopify platformuna entegre edebilirsiniz. Oldukça kullanıcı dostu bir ara yüzü olan Shopify ile siz de tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirerek satış yapmaya başlayabileceksiniz.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın