Shopify Uygulamaları


Shopify e-ticaret platformu, kullanıcılarına pek çok yenilik ve özellik sunmaktadır. Shopify’ın beraber çalıştığı partnerleri tarafından üretilen uygulamalar da bu özelliklerin başında gelmektedir. Siz de Shopify yöneticinize özellik eklemek için Shopify uygulamalarını yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm bu uygulamalara Shopify App Store’dan ulaşabilirsiniz.

Shopify App Store’da bulabileceğiniz pek çok uygulama vardır. Bu uygulamalar aracılığı ile Shopify yöneticinize özellik ekleyebilirsiniz. Ayrıca online e-ticaret sitenizin başka platformlarda da kullanılabilmesine olanak sağlayan özel uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Bahsi geçen tüm uygulamaları Shopify App Store’dan bulabileceğiniz gibi Shopify’In partneri tarafından üretilen uygulamaya o partnerin web sitesi üzerinden ulaşıp doğrudan oradan da yükleyebilirsiniz. Bu uygulamaları kullanmaya başlamadan önce mağazanızın Shopify’ın temel özellikleri dışında neye ihtiyacı olduğunu iyi tespit etmeniz önemlidir.

Satışlarınızı arttırmak, daha iyi bir SEO çalışması yapmak, online pazarlama planını daha iyi uygulamak ve benzeri ihtiyaçlarınızı tespit ettikten sonra bu ihtiyaçlarınıza uygun bir uygulama bulmak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca mağaza yönetimini kolaylaştırmak için da uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Uygulamaları Yükleme

Shopify mağazanız için kullanacağınız pek çok uygulama mevcuttur. Ancak bu geniş seçenek arasından en doğru tercihleri yapabilmek için ihtiyacınızı doğru analiz etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü unutmayın ki her uygulama ile sadece belirli işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer bir geliştirici ile sizin Shopify mağazanıza özel bir uygulama geliştirmesi için anlaştıysanız, o geliştiricinin size özel bir yükleme bağlantısı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlantı yalnızca sizin mağazanız için özel olarak tasarlanmış olacaktır. Sizinle paylaşılan yükleme bağlantısına tıklayarak uygulamayı Shopify yöneticinizde yetkilendirebilirsiniz.

Geliştirici tarafından üretilen yükleme bağlantısı 7 gün sonra kullanılamaz hale gelecektir. Güvenlik gerekçesi ile gerçekleştirilen bu durum neticesinde geliştiricinin sizinle yeni bağlantı paylaşması gerekir. Bu sebeple Shopify yöneticinize uygulamayı 7 gün içinde yüklemelisiniz.

Geliştirici ile ortak çalışan hesabınızı paylaştıysanız, geliştirici sizin için özel bir uygulamayı yükleyebilir. Bunun için tüm izinlerin verilmiş olması gerekmektedir. Siz de mağazanız için ihtiyaç analizlerini yaptıktan sonra hemen ihtiyacınız olan uygulamaları satın alarak mağazanızda kullanmaya başlayabilirsiniz.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın