Shopify vs Wordpress


Shopify ve Wordpress kullanıcılarına web sitesi hazırlama fırsatı veren ve dünyada sıklıkla kullanılan iki platformdur. Kendi e-ticaret web sitenizi oluştururken hangi platformu tercih edeceğinizin kararını vermek için her iki platformun özellikleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Temel özellikleri inceleyecek olursak Shopify’ı tercih eden kullanıcıların çoğunlukla herhangi bir programlama veya web geliştirme bilgisine sahip olmadığını görürüz. Shopify bu noktada kullanıcı dostu ara yüzü ve kullanıcıları için sunduğu özellikler ve uygulamalar ile buna olanak sağlamaktadır.

Bu noktada Workpress’i incelediğimizde ise web geliştirme becerilerine sahip olanların daha çok Wordpress platformunu tercih ettiklerini görürüz. Her ne kadar Wordpress Shopify gibi çok fazla bilgi gerektirmeden web siteyi kurmayı mümkün hale getiriyor olsa da bu konuda az da olsa bilgi sahibi olanlar Wordpress’i tercih etmektedir.

Her iki platform arasındaki en önemli fark geliştirme noktasında ortaya çıkmaktadır. Shopify platformunu kullanırken geliştirebileceğiniz şeylerin belli bir sınırı varken Wordpress’in çok daha esnek bir platform olduğunu söylemek mümkündür.

Shopify ve Wordpress Fiyatları

Shopify kullanıcıları için farklı içeriklere sahip farklı paketler sunmaktadır. Ayda 29 USD’den başlayarak 299 USD’ye kadar çıkan bu fiyatlar oldukça uygun bir şekilde online mağazanızı kurmanıza olanak sağlamaktadır. Ayrıca Shopify’ı kullanmaya başlamadan önce 14 günlük ücretsiz deneme süresinde platformu test etme şansınız olacaktır.

Wordpress için ise net bir fiyat söylemek çok mümkün değildir. Wordpress platformunda Shopify’dan farklı olarak barındırma ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bunun dışında site tasarımı için, e-ticaret entegrasyonu için ve çeşitli eklentiler için de ücret ödemeniz gerekmektedir.

E-ticaret sitenizi Shopify ile Wordpress ile yapmaya karar vermeden önce her iki platformunda farklı özelliklerini detaylı olarak incelemelisiniz. Bu noktada neye ihtiyacınız varsa ona daha uygun olan platformu tercih edebilirsiniz. Hangi platformun diğerinden daha iyi olduğu tamamen ihtiyaçlarınıza göre belirlenecektir. Siz de e-ticaret siteniz ile ilgili ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra hem Shopify’ı hem de Wordpress’i inceledikten sonra hangi platformun ihtiyaçlarınıza daha etkili bir şekilde cevap vereceğini bularak tercihinizi yapabilirsiniz.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın