Sosyal Medya Stratejisi


Sosyal medya pazarlaması, zamanlarını size harcayan ilgili kitleler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, sürekli olarak müşteri çeken ve işletmenizi dünya nüfusunun yaklaşık %48'i olan 3,78 milyar kişinin çevrimiçi olarak önüne çıkaran birden fazla trafik kaynağı oluşturabilir.

Veya sizi zayıflatan, hedef müşterilerinizin bilmediği veya umursamadığı bir varlıkla sonuçlanan zaman alıcı bir zorunluluk olabilir - birçok yerleşik marka için gördüğünüz varlık yerine zaman ve para kaybı da olabilir.

Aradaki fark, eylemlerinizi odaklı tutan bir sosyal medya pazarlama stratejisinin yanı sıra işinizi yürütmenize engel olmak yerine dikkatiniz dağılmadan yürütmenizi sağlayan bir sürece sahip olmaktır.

Bir sosyal pazarlama stratejisi, size sosyal medya pazarlama hedeflerinize ve bu sonuçlara en iyi nasıl ulaşabileceğinize dair büyük bir resim sunar. Pazarlamacıların %73'ü çabalarının işleri için "biraz etkili" veya "çok etkili" olduğuna inanarak markalar ile sosyal medya pazarlaması dalgasını sürdürmeye devam ediyor.

TikTok reklamları veya fenomenler gibi yöntemler, sosyal medya markalarının uygun maliyetli pazarlamaya erişmesini sağlar. Bir İsviçre çakısı gibi, sosyal medya pazarlaması da her türlü pazarlama işlevine hizmet edebilir.

2020'de her gün 1,3 milyondan fazla yeni kullanıcı sosyal medyaya katıldı. Her biri sosyal ağlarda ve mesajlaşmada ortalama iki saat 25 dakika geçirdi.

İyi bir strateji, markanızın bu büyüyen alanda doğru müşterileri bulmasına yardımcı olacaktır. İster sosyal medyada yeni olun, ister 2022 stratejinizi yeniden gözden geçiriyor olun, stratejinizi oluşturmak için bu adımları izleyin.

  • İşletmenizle alakalı hedefler belirleyin
  • Hedef kitlelerinizi belirleyin
  • Nitelik ve Ölçümlerinize dikkat edin
  • İçeriklerinizi oluşturun

Gönderdiğiniz veya yaptığınız her şey, işletme sahibi olarak hedeflerinize bağlı olmalıdır. Başlamak için hedeflerinizi yazın ve çabalarınızın başarısını nasıl ölçeceğinizi düşünün.

Sosyal medya pazarlaması, çok fazla test etmeyi ve bir şeyler denemeyi gerektirir. Hangi sinyallere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeden stratejilerinizin herhangi bir yönünü iyileştiremezsiniz. Motive olmanıza ve yolda kalmanıza yardımcı olmak ve sosyal medya hedefleriniz için hedefler tanımlamak için bu sinyalleri kullanabilirsiniz.

Başarılı bir sosyal medya planı, sosyal bir varlık oluştururken işletmenizi yolunda tutacaktır.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın