White Label İşletmelerin Faydaları


 

Ya size bu hafta kendi markanıza ait masaj tabancaları veya köpek yataklarıyla piyasaya açılabileceğinizi söyleseydim?

Kendi patronunuz olmak istiyorsanız bunun en hızlı yollarından birisi white label işletmelerdir. Yani, başkaları tarafından üretilen ama kendi tasarımlarınız veya markanızla özelleştirilmiş ürünler satmak. White label işletmeler, bir trendi yakalamak isteyenler veya kendi başlarına ürün üretmek konusunda zorluk çekenler için kullanışlı bir seçenektir.

White label ürünler, çeşitli markalar adına seri olarak üretilen ve daha sonra hafifçe özelleştirilen (örneğin logo veya marka adı eklenen) ürünlerdir. White label ürünler toplu olarak sipariş edilebilir, sevk edilebilir veya talep üzerine basılabilir.

White label ürünler, talep üzerine baskı durumunda olduğu gibi, daha küçük markalar ve yeni başlayan işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

White label işletmeler, bir işletmeyi mevcut bir ürün etrafında hızlıca döndürmenize olanak tanır. Markalaşma, harika bir web sitesi, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimleri ve benzersiz ambalajlarla bu ürünlere kendi dokunuşunuzu ekleyebilirsiniz. White label ürünler satmak için herhangi bir yaratıcı beceriye veya üretim deneyimine sahip olmanıza gerek yoktur.

 

Aşağıdaki durumlarda white label işletmeler sizin için harika bir seçenek olabilir:

 

  • Trend olan bir ürün satışı yapmak istiyorsanız
  • Hızlı bir şekilde bir iş kurmak istiyorsanız
  • Benzersiz bir ürün fikri bulmakta zorlanıyorsanız
  • Çok fazla ön yatırım yapmadan bir iş kurmak istiyorsanız
  • Ürünleri kendiniz yapmak veya üretmekle ilgilenmiyorsanız
  • Mevcut bir işletme için markalı tamamlayıcı ürünlere ihtiyacınız varsa (örneğin, hizmet tabanlı bir işletme)

 

White label ürünlerin dezavantajı, aynı ürünün birçok farklı marka adı altında satılabilmesidir. Rakipleriniz arasında kolayca kaybolabilirsiniz. Amazon'daki neredeyse her arama, farklı logolara sahip aynı ürünlerden sayfalarca sunar. Sağlam bir marka hikayesine ve müşteri deneyimine yatırım yaparak white label işletmelerden iyi şekilde faydalanabilir ve diğer markaların arasından sıyrılabilirsiniz. Veya fiyat veya teslimat gibi seçenekler üzerinden rekabet edebilirsiniz.

Genel olarak, gerekli adımları atıyorsanız ve kendinizi ve markanızı koruyorsanız, white label işletmeler nispeten düşük risklidir. Shopify ile entegre olan talep üzerine baskı şirketleriyle de çalışmak oldukça düşük risklidir. Bunlar bizim tarafımızdan incelenmiş ve diğer işletmeler tarafından değerlendirilmiştir ve birçoğu büyük bir ön yatırım yapmanızı gerektirmez.

 


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın